zabieg fizykoterapii z urządzeniem SIS
logo FIZJO Szymon Paszek

Wygraj z bólem!

BTL–6000 SIS (Super Inductive System - Super Indukcyjna Stymulacja)

To innowacyjna technologia wykorzystująca pole elektromagnetyczne o wysokiej intensywności. Bodziec ten, indukowany przez cewkę umieszczoną w aplikatorze, wchodzi w interakcję z organizmem ludzkim, wywołując depolaryzację tkanki nerwowo- mięśniowej. Innowacyjna konstrukcja aplikatorów pozwala na komfortowe przeprowadzenie precyzyjnej terapii na określonym obszarze zabiegowym.

Nowoczesna technologia umożliwia pracę z częstotliwością do 150 Hz oraz z maksymalną intensywnością stymulacji do 28 kT/s. W zależności od wybranej częstotliwości oraz intensywności pola elektromagnetycznego, BTL-SIS korzystnie wpływa na redukcję bólu, mobilizację stawów, przyspieszenie gojenia oraz rozluźnienie lub wzmocnienie mięśni.

Zarówno aplikatory, jak i 6-przegubowe ramię, zostały zaprojektowane dla maksymalnego komfortu i skuteczności użytkowania. Uchwyt aplikatora oraz ruchome ramię, umożliwiają prostą i precyzyjną aplikację na różnych obszarach zabiegowych. Opatentowany system chłodzenia aplikatorów pozwala na długotrwałe stosowanie terapii.

Mechanizm działania

BTL-SIS działa przeciwbólowo i regeneracyjnie w zależności od wybranej częstotliwości oraz intensywności pola elektromagnetycznego. Wywołuje miostymulację, miorelaksację, mobilizację stawów, wpływa na poprawę oddychania oraz przyspiesza gojenie złamań.

Działanie przeciwbólowe - istota częstotliwości

Dzięki wykorzystaniu szerokiego zakresu częstotliwości BTL-SIS redukuje dolegliwości we wszystkich stadiach zespołów bólowych. Działanie to opiera się na trzech teoriach kontroli bólu i każda z nich wymaga wpływu innej częstotliwości. Dlatego też terapia SIS prowadzi do natychmiastowej ulgi zarówno w ostrych, jak i przewlekłych stadiach choroby.

Mobilizacja stawów

Mobilizacja stawu osiągana jest dzięki powtarzalnym skurczom mięśni otaczających torebkę stawową, efektem czego jest przywrócenie fizjologicznej gry stawowej. Działanie to zastępuje manualną mobilizację stawu wykonywaną przez terapeutę.

Gojenie złamań

Pole elektromagnetyczne wysokiej intensywności poprawia cyrkulację krwi w obszarze zabiegowym i umożliwia tworzenie tkanki naczyniowej oraz chrzęstnej. Dzięki temu następuje inicjacja przebudowy kości oraz mineralizacji chrząstki.

Stymulacja mięśni

Oddziaływanie pola elektromagnetycznego w tkance nerwowo-mięśniowej wywołuje depolaryzację nerwu oraz skurcz mięśni. Rozluźnienie lub wzmocnienie mięśni są możliwe do osiągnięcia w oparciu o wybrane częstotliwości stymulacji.

Redukcja spastyczności

Wpływ pola elektromagnetycznego na rdzeniowy poziom kontroli napięcia mięśniowego pozwala redukować spastyczność. Wykorzystanie tego mechanizmu jest wskazane w leczeniu schorzeń, w których występuje zwiększone napięcie mięśniowe.

Najczęstsze wskazania:

Dowiedz się

jeszcze więcej

Scroll to Top