fizjoterapeuta wykonujący zabieg TECAR
logo FIZJO Szymon Paszek

Połączenie skuteczności z przyjemnością!

BTL-6000 TR-Therapy przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Najczęstszymi wskazaniami są: miejscowe przykurcze mięśniowe, punkty spustowe, schorzenia mięśni oraz ścięgien, dolegliwości ze strony kręgosłupa, zarówno szyjnego, jak i piersiowego oraz lędźwiowo-krzyżowego. Ponadto terapia ta doskonale sprawdza się w przypadku urazów i związanych z nimi obrzęków. Połączenie umiejętności manualnych terapeuty z BTL-6000 TR-Therapy czyni taką formę terapii nowoczesną i kompleksową, zapewniając jednocześnie natychmiastowe rezultaty.

Terapeuta przy pomocy elektrody czynnej pojemnościowej i rezystywnej, metodą kontaktową, oddziałuje na miejsce poddane zabiegowi. 

Dzięki zastosowaniu dwóch elektrod podczas zabiegu, możemy zadziałać na różne tkanki. Elektroda pojemnościowa skuteczniej oddziałuje na mięśnie, natomiast elektroda rezystywna jest skuteczniejsza w działaniu na ścięgna, więzadła oraz torebki stawowe.

efekty terapii tecar

Efekty terapeutyczne zabiegu TR Therapy

Efekt termiczny

Opiera się na działaniu ciepła na organizm. Główną zaletą tej metody jest głębokie przekrwienie tkanek, którymi objęty jest zabieg. Wraz ze zwiększonym przepływem krwi, w odpowiednie miejsca dostaje się więcej składników odżywczych, co sprzyja procesowi regeneracji.

Poniżej widoczny jest zapis z kamery termowizyjnej po wykonaniu zabiegu. Miejsca zaznaczone na czerwone, oznaczają miejsca mocno przegrzane, a miejsca zaznaczone na niebiesko są najchłodniejsze. 

zmiany po terapii tecar

Efekt Atermiczy

Gdy mamy do czynienia z obrzękiem, zazwyczaj towarzyszy temu stan zapalny, a co za tym idzie zwiększa się temperatura uszkodzonego obszaru. W takim stanie nie wskazane byłoby dodatkowe przegrzewanie tkanek, ponieważ mogłoby dojść do zwiększenia stanu zapalnego i obrzęku. Dłużej utrzymujący się obrzęk, wywołuje ucisk na otaczające tkanki, co może prowadzić do ich dalszego uszkadzania. Dlatego w stanach ostrych wykorzystuje się tryb pracy atermiczny urządzenia TR Therapy. Efekt atermiczny wykorzystuje właściwości zmiennego prądu działającego na organizm, który wspomaga pracę układu chłonnego. Dzięki temu płyn w przestrzeni międzykomórkowej lepiej się wchłania.

BTL-6000 TR-Therapy przenosi fale o częstotliwości radiowej przez tkanki, tworząc ich selektywne przegrzanie. Efekty terapii w postaci natychmiastowej ulgi w bólu, rozluźnienia mięśniowego, zmniejszenia obrzęków oraz przyspieszenia regeneracji tkanek zostały potwierdzone naukowo.

Rozluźnienie mięśni

Precyzyjne działanie Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej na hipertoniczne włókna mięśniowe wywołuje ich natychmiastowe rozluźnienie. Efekt miorelaksacji opiera się przede wszystkim na rozszerzeniu naczyń krwionośnych, które następuje już w trakcie zabiegu i jest odpowiedzialne za większe zaopatrzenie tkanek w substancje odżywcze.

Regeneracja tkanek

Poprawa miejscowego metabolizmu tkankowego jest naturalnym i istotnym rezultatem Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej. Prowadzi ona do przyspieszonej regeneracji tkanek miękkich i szybszego usuwania produktów przemiany materii.

Redukcja obrzęków

Ściany tętniczek są powiększone, a prekapilary rozluźnione, dzięki czemu miejscowe ukrwienie jest zwiększone. Prowadzi to do poprawy krążenia limfy, a następnie redukcji obrzęku.

Ulga w bólu

Terapia Radiofalowa Ukieunkowana dostarcza nowe możliwości terapeutyczne, które można połączyć z umiejętnościami terapeuty. Dzięki takiej kombinacji efekty terapeutyczne są natychmiastowe i długotrwałe.

Technika masażu

Terapia Radiofalowa Ukierunkowana w połączeniu z technikami terapii tkanek miękkich, zwiększa efekty terapeutyczne poprzez poprawę przepływu krwi oraz składników odżywczych w leczonych tkankach. Połączenie to, wykorzystane do rozluźnienia napięcia mięśniowego, zapewnia szybsze i skuteczniejsze rezultaty.

Technika ruchu biernego

Terapia Radiofalowa Ukierunkowana pomaga złagodzić punkty spustowe oraz przykurcze mięśni, umożliwiając odzyskanie pełnego zakresu ruchu w stawie. Przykładowo, wykorzystanie terapii w połączeniu z biernym rozciąganiem skróconych struktur prowadzi do poprawy ich jakości i elastyczności, czego efektem jest zwiększenie zakresu ruchomości danego segmentu

Technika aktywacji mięśniowej

Połączenie Terapii Radiofalowej Ukierunkowanej z izotonicznym lub izometrycznym skurczem mięśnia skupia efekt hipertermii w obszarze pracujących mięśni. Dostarczana energia fal radiowych ułatwia ich pracę, jednocześnie redukując dysfunkcyjną kompensację poszczególnych włókien mięśniowych.

Dowiedz się

jeszcze więcej

Scroll to Top